Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace

S námi jste již ušetřili  7.244.478,88  Kč

Cena povinného ručení

Historie povinného ručení
V minulém století si nikdo s povinným ručením nemusel lámat hlavu. Na trhu figurovala pouze jedna pojišťovna (Česká pojišťovna), která měla tento produkt ve své nabídce. Otevření trhu v roce 2000 přivítali nejen ostatní komerční pojišťovny, ale i klienti. Zvýšená nabídka přinesla ostřejší konkurenční podmínky a také potřebu pojišťoven odlišit se od ostatních a přinést řidičům důvod, proč jejich pojišťovna je ta pravá. Proto na základě statistik nehodovosti pojišťovny provádějí pečlivou segmentaci na trhu povinného ručení a zvýhodňují některé skupiny řidičů.

Co ovlivňuje výši sazeb?
Již dávno tedy neplatí, že cenu pojistného ovlivňuje pouze druh vozidla a kubatura, tj. objem válců. O výši sazeb rozhoduje řada kritérií. Které to jsou? Každá pojišťovna má při stanovování sazeb své vlastní postupy a metody, každá zohledňuje vlastní faktory:
  • Vozidlo: druh vozidla, objem válců, výkon motoru, užití vozidla, stáří vozidla
  • Pojistník: typ klienta, věk, odpovědnostní limity, bydliště, frekvence placení, počet měsíců bez nehody
  • Nadstandardy a výhody: pro ženy, lékaře, invalidním občanům; poskytování asistenčních služeb…

Při sjednávání výše pojistného v pojistné smlouvě zohlední pojišťovna celkový předcházející škodný průběh pojištění odpovědnosti pojistníka, a to slevou na pojistném v případě bezeškodného průběhu pojištění nebo přirážkou k pojistnému v případě výplaty pojistného plnění z pojištění odpovědnosti.